Zakład Filozofii Chrześcijańskiej

Kierownik:

fot: Andrzej Romański

prof. zw. dr hab. Marian GRABOWSKI (CV, dorobek naukowy)

Profesor:
prof. zw. dr hab. Marian GRABOWSKI

Adiunkt:

ks. dr Tomasz HUZAREK (CV, dorobek naukowy)

Zakład Filozofii Chrześcijańskiej na Wydziale Teologicznym UMK realizuje prace badawcze w zakresie chrześcijańskiego poglądu na świat, w celu filozoficznego przygotowania do studiów teologicznych. W zakresie podejmowanej problematyki badania uwzględniają wyniki nauk szczegółowych oraz aktualne osiągnięcia filozoficzne. Szczególnie prowadzone są prace nad głębszym rozumieniem i interpretacją osoby, wolności, relacji człowieka z Bogiem i ze światem. Prowadzona zaś, analiza badawcza tekstów filozoficznych obejmuje, oprócz zagadnień klasycznych, także współczesne ujęcie problematyki teodycealnej zrodzonej w obrębie najnowszych kierunków filozoficznych i światopoglądowych.