Studia podyplomowe w zakresie teologii

Poniedziałek, 07 sierpnia 2017 06:11

Studia  podyplomowe  w  zakresie teologii - TORUŃ

Studia przeznaczone są dla absolwentów wydziałów teologicznych (magistrów teologii). Obejmują dwa etapy: ad licentiam – licencjat kościelny; kurs ad lauream.

I. INFORMACJE OGÓLNE

Studia obejmują dwa etapy kształcenia. Pierwsza część studiów (cykl
ad licentiam) trwa 4 semestry, druga – (cykl ad lauream) – 2 semestry.

Są prowadzone w czterech specjalnościach: *teologia biblijna, *teologia fundamentalna i dogmatyczna, *teologia moralna i duchowości, *teologia pastoralna (oraz teologia praktyczna Kościoła – kurs realizowany w Pelplinie). Aktualne informacje: www.teologia.umk.pl; formularze – w zakładce: Studia.

Zajęcia odbywają się wczwartki, 10 razy w semestrze plus konferencja. Studia są odpłatne. Opłata wynosi 1200 zł za I sem. i 1100 zł za II sem.

II. REKRUTACJA

Kandydat składa następujące dokumenty
   - podanie o przyjęcie (formularz: http://www.teologia.umk.pl),
   - kwestionariusz osobowy (formularz: http://www.teologia.umk.pl),
   - odpis dyplomu magisterskiego z teologii (na cykl I ad licentiam),
   - dyplom licencjacki z teologii (na cykl II ad lauream),
   - jedną fotografię,
   - kserokopię dowodu osobistego,
   - w odniesieniu do osób duchownych – zgodę kompetentnej władzy kościelnej (biskupa, przełożonego zakonnego).

Dokumenty można składać w Dziekanacie WT UMK, Toruń, ul. Gagarina 37
od poniedziałku do piątku, w godz. 800-1500 (tel. 56 611 49 94).

Termin składania dokumentów: 15 września 2017 roku. Rozpoczęcie studiów: październik 2017 roku.

Absolwent pierwszego cyklu studiów (ad licentiam) może uzyskać tytuł licencjata teologii oraz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Słuchacze, którzy osiągną średnią powyżej 4,0 mogą kontynuować studia na kursie ad lauream. Według Konstytucji apostolskiej Sapientia Christiana jest on koniecznym warunkiem do przedłożenia dysertacji doktorskiej.

Studia podyplomowe w zakresie teologii - PELPIN

Studia przeznaczone są dla absolwentów wydziałów teologicznych (magistrów teologii). Są realizowane w dwóch etapach kształcenia: kurs ad licentiam – licencjat kościelny i kurs ad lauream.

I. INFORMACJE OGÓLNE

Studia podyplomowe obejmują dwa etapy kształcenia. Pierwsza część studiów (cykl ad licentiam) trwa 8 semestrów, druga – (cykl ad lauream) – 2 semestry.

Studia realizowane w Pelplinie są prowadzone w specjalności teologia praktyczna Kościoła. Aktualne informacje: www.teologia.umk.pl

Zajęcia odbywają się w piątki, 5 razy w semestrze plus konferencja (sympozjum). Studia są odpłatne. Aktualna opłata wynosi 600 zł za I semestr i 550 zł za II semestr.

II. REKRUTACJA

Kandydat składa następujące dokumenty:
   - podanie o przyjęcie (formularz: http://www.teologia.umk.pl/index.php/studia/studia-podyplomowe)
   - kwestionariusz osobowy (formularz: http://www.teologia.umk.pl/index.php/studia/studia-podyplomowe),
   - odpis dyplomu magisterskiego z teologii,
   - jedną fotografię,
   - kserokopię dowodu osobistego,
   - osoby duchowne spoza prezbiterium Diecezji Pelplińskiej – zgodę kompetentnej

władzy kościelnej (biskupa, przełożonego zakonnego).

Dokumenty należy składać u ks. dra Tomasza Huzarka w Pelplinie, plac Mariacki 7,

Termin składania dokumentów: 15 września 2017 roku.

Planowana data rozpoczęcia studiów: październik 2017 roku.

do przedłożenia dysertacji doktorskiej.