Kurs budowy hiszpańskich szopek bożonarodzeniowych

Środa, 30 sierpnia 2017 09:01

Zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatne warsztaty: „Nurty tradycji. Polsko-hiszpańskie warsztaty kulturowe z modelarstwa bożonarodzeniowego”
Na zajęciach zostaną przygotowane szopki bożonarodzeniowe na wzór hiszpańskiej tradycji budowania tzw. belenes de Navidad. We współpracy ze Stowarzyszeniem Belenistów z Pampeluny (http://www.belenistaspamplona.es), zaprzyjaźnionego z Toruniem miasta w północnej Hiszpanii, zostaną przedstawione techniki budowy szopek, teologiczna osnowa ich projektów i przygotowane własne. Dzięki temu powstaną toruńskie szopki bożonarodzeniowe z elementami kultury lokalnej. Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy z Hiszpanii: Pedro Javier Martinez Barbarin, Javier Ignacio Beriain Garcia, Maria Anita Urra Irujo.
Materiały niezbędne do budowy dostarczą organizatorzy.

Otwarte zajęcia kierowane są do wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności modelarskie i chcą przeżyć inspirująca podróż kulturowa.
Zapraszamy w dniach 22-25 września 2017 r. do budynku Wydziału Teologicznego UMK
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do 15 września 2017r. pisząc e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub dzwoniąc 56 611 48 72

Pierwsze spotkanie nt. historii szopek i techniki budowy odbędzie się w piątek, 22 września, o godz. 18 w sali nr 55.
Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko uczestników warsztatów, ale zainteresowanych hiszpańską kulturą i religijnością.

Kolejne spotkania już praktyczne odbędą się w sobotę (przedpołudniem) oraz w poniedziałek (popołudniu).