Kontaktul. Gagarina 37, 87-100 Toruń

Doktoraty wszczęte po 01.10.2019

PRZEWODY DOKTORSKIE W TOKU:

Podajemy trwające na Wydziale Teologicznym przewody doktorskie. Zgodnie z nową Ustawą streszczenia i recenzje prac doktorskich winny być umieszczone na stronie internetowej Wydziału (wymóg nie dotyczy tzw. starej procedury).

mgr lic. Emilia TOKARZ

ks. mgr lic. Waldemar PRONDZINSKI

ks. mgr lic. Krzysztof GRYZA

ks. mgr lic. Sebastian KRUPNIEWSKI
Uchwała o powołaniu promotora
Temat: “Kształtowanie się ustroju wewnętrznego i granic diecezji płockiej na przestrzeni dziejów (streszczenie PL/EN)

Publiczna dyskusja: 25.01.2023 roku, godz. 12:30.
Informacja o publicznej dyskusji nad rozprawą doktorską ks. mgr. lic. Sebastiana KRUPNIEWSKIEGO

Promotor: Dr hab. Zofia KUŹNIEWSKA
Recenzent: Ks. prof. dr hab. Mieczysław KOGUT (Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu) (rec)
Recenzent: Ks. dr hab. Grzegorz WEJMAN, prof. US (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego) (rec)
Recenzent: Ks. prof. dr hab. Ireneusz WERBIŃSKI (Akademia Jagiellońska w Toruniu) (rec)

Komisja do przeprowadzenia publicznej obrony doktoratu – Komisja Doktorska (uchwała)

o. mgr lic. Piotr KUBIAK OFM

PRZEWODY DOKTORSKIE ZAKOŃCZONE:

o. dr hab. lic. Tomasz GAŁUSZKA OP
Uchwała o powołaniu promotora

Temat: “Piękny Bóg, piękny Człowiek. Zło z perspektywy teologii piękna Tomasza z Akwinu (streszczenie PL/EN)

Promotor: Ks. prof. dr hab. Piotr ROSZAK
Recenzent: Ks. bp. dr hab. Michał JANOCHA, prof. UW (Wydział „ARTES LIBERALES“ Uniwersytetu Warszawskiego) (rec)
Recenzent: Ks. prof. dr hab. Jerzy SZYMIK (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) (rec)
Recenzent: Ks. dr hab. Robert WOŹNIAK, prof. UPJPII w Krakowie (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) (rec)

Obrona doktoratu: 07.12.2022 roku, godz. 10:00.
Informacja o obronie doktoratu o. dra hab. lic. Tomasza GAŁUSZKI

Stopień doktora nauk teologicznych z wyróżnieniem został nadany przez Radę Dyscypliny Nauki Teologiczne WT UMK w dniu 11 stycznia 2023 roku (uchwała)
Ojcu prof. Tomaszowi GAŁUSZCE OP serdecznie gratulujemy!

o. dr Tomasz GRABOWSKI
Temat: Analiza “ordo missae maioris altaris” według rytu dominikańskiego w XIII wieku (streszczenie PL/EN)

Uchwała o powołaniu promotora:
(Uchwała o powołaniu promotora)

Promotor: Ks. prof. dr hab. Piotr ROSZAK
Recenzent: O. dr hab. Tomasz GAŁUSZKA OP, prof. UPJPII (Katedra Historii Starożytnej i Średniowiecznej UPJPII Kraków) (rec)
Recenzent: Ks. prof. dr hab. Bogusław MIGUT (Katedra Teologii Liturgii Instytut Nauk Teologicznych KUL Lublin) (rec)
Recenzent: Ks. dr hab. Dominik Ostrowski, prof. PWT (Adiunkt w Instytucie historii Kościoła i teologii pastoralnej przy Katedrze Liturgiki, Homiletyki i Kultury Muzycznej Kościoła Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu) (rec)

Dyskusja publiczna: 26.10.2022 roku, godz. 12:30.
Informacja o publicznej dyskusji nad rozprawą doktorską mgr. lic. Tomasza GRABOWSKIEGO

Stopień doktora nauk teologicznych z wyróżnieniem został nadany przez Radę Dyscypliny Nauki Teologiczne WT UMK w dniu 23 listopada 2022 roku (uchwała)
Ojcu doktorowi Tomaszowi GRABOWSKIEMU serdecznie gratulujemy!

dr Jakub WOŹNIAK
Temat: Personalny charakter prymatu Piotrowego w tajemnicy Chrystusa i Kościoła w nauczaniu Josepha Ratzingera-Benedykta XVI (streszczenie PL/EN)

Uchwała o wszczęciu przewodu doktorskiego i powołaniu promotora:
(Uchwała o wszczęciu przewodu doktorskiego)

Promotor: Ks. prof. dr hab. Jan PERSZON
Recenzent: Ks. prof. dr hab. Janusz BUJAK (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego) (rec)
Recenzent: Ks. dr hab. Paweł BORTO (Wydział Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie) (rec)
Recenzent: Ks. dr hab. Marek ŻMUDZIŃSKI, prof. UWM (Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie) (rec)

Dyskusja publiczna: 26.01.2022 roku, godz. 10:00.
Informacja o publicznej dyskusji nad rozprawą doktorską mgr. lic. Jakuba WOŹNIAKA

Stopień doktora nauk teologicznych został nadany przez Radę Dyscypliny Nauki Teologiczne WT UMK w dniu 26 stycznia 2022 roku (uchwała)
Panu doktorowi Jakubowi Woźniakowi serdecznie gratulujemy!