Warsztaty metodyczne: Nowoczesna edukacja

Warsztaty z zakresu nowoczesnej edukacji prowadzone przez Wydział Teologiczny UMK w Toruniu
Nazwa i rodzaj szkolenia: warsztaty metodyczne: Nowoczesna edukacja – iPad w pracy nauczyciela (kurs podstawowy).

Program szkolenia:

1. Edukacja w czasach Web2.0; praca z iPadem w modelu SAMR, wykład/2 godz.
  2. Dlaczego iPad? - rozwiązania edukacyjne firmy Apple, ekosystem Apple, plusy i minusy iPadów, wykład/2 godz.
  3. Wszystko, co musisz wiedzieć o iPadzie - podstawy pracy z iPadem, ćwiczenia/4 godz.
  4. Jak przygotować dobrą prezentację multimedialną, wykład/0,5 godz.
  5. Canva, Quiver, Christmas AR, AR Makr, Pixaloop, SketchBook, ćwiczenia/5,5 godz.
  6. Przygotowanie prezentacji w programie Keynote, ćwiczenia/2 godz.

Planowane są dwie edycje szkolenia:
1) 26 X i 9 XI 2019 r. – zgłoszenia do końca września na adres bilicka@umk.pl
2) 7 i 14 XII 2019 r. – zgłoszenia do końca października na adres bilicka@umk.pl

Wymiar godzin: 16 godz. lekcyjnych (2 soboty po 8 godz.), zajęcia w godz. 10.00-17.00.
Warunki uzyskania świadectwa wystawionego przez UMK w Toruniu: aktywy udział w zajęciach i wykonanie ćwiczeń pod kierunkiem prowadzącego szkolenie.
Adresaci szkolenia: nauczyciele (różnych przedmiotów), katecheci, wszyscy zainteresowani tematyką zajęć; nie jest wymagana umiejętność posługiwania się iPadem.

Minimalna liczba uczestników: 10 osób; maksymalna liczba uczestników: 12 osób.

Opłata: 275 zł; uczestnik otrzymuje fakturę VAT (szkolenia z zakresu TIK i innowacyjnej edukacji to priorytet w oświacie, można więc otrzymać refundację ze szkoły, organu prowadzącego szkolę etc.).

Miejsce szkolenia: pokój 43, Wydział Teologiczny UMK w Toruniu, ul. Gagarina 37.

Osoba do kontaktu: dr hab. Beata Bilicka; bilicka@umk.pl; telefon: 605-540-130.

W przygotowaniu kolejne szkolenia, odbędą się w semestrze letnim 2019/2020:
1) „Nowoczesna edukacja – interaktywne lekcje” – 16 godz. (2 soboty), kurs dla średniozaawansowanych.
2) „Nowoczesna edukacja – interaktywne pomoce dydaktyczne”, 8 godz. (jedna sobota), kurs dla początkujących i średniozaawansowanych.

Aktualne informacje o szkoleniach na Facebooku (w grupie „iKatecheza”) i na www.teologia.umk.pl