Kontaktul. Gagarina 37, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 90
+48 56 611 49 94
e-mail: teologia@umk.pl

Człowiek - istota relacyjna

obrazek:

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w konferencji naukowej „Człowiek-istota relacyjna. Spojrzenie interdyscyplinarne”, która odbędzie się 2 kwietnia 2020 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wydarzenie jest organizowane przez doktorantów Wydziału Teologicznego pod kierunkiem dr.hab. Sławomira Zielińskiego. Podczas trwania konferencji chcemy podjąć refleksję na temat szeroko rozumianych relacji.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy w swojej pracy badawczej zajmują się tematyką ludzkich relacji – antropologów, psychologów, filozofów, socjologów, teologów, biologów, kognitywistów, kulturoznawców, historyków, pedagogów, politologów, prawników. Chcemy stworzyć szansę spotkania różnych dyscyplin nauki, by w merytorycznej debacie możliwie wieloaspektowo spojrzeć na to zagadnienie, dostrzec punkty wspólne i różnice w jego pojmowaniu.
Czas nadsyłania abstraktów: do 23 lutego 2020 r. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie www.czlowiek-istota-relacyjna.us.edu.p

Magdalena Biolik-Moroń (Wydział Teologiczny, Uniwersytet Śląski w Katowicach)

pozostałe wiadomości