"Nauka i religia - wyzwania interdyscyplinarności"

Zapraszamy na kolejny cykl otwartych spotkań teologiczno filozoficznych.
Gościem spotkania będzie prof. Claudia Vanney (Uniwersytet Austral, Argentyna), która wygłosi prelekcję  "Nauka i religia - wyzwania interdyscyplinarności".
Spotkanie odbędzie się  27.02.2020 r. (czwartek) o godz. 12.00 w Centrum Dialogu im. św. Jana Pawła II (Plac bł. ks. Stefana Frelichowskiego 1) w pobliżu Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu.

Claudia Vanney uzyskała stopień doktora fizyki (Universidad de Buenos Aires) i filozofii (Universidad de Navarra). Jest profesorem fizyki, dyrektorem Instytutu Filozofii i członkiem zarządu Uniwersytetu Austral w Argentynie. Jej główne zainteresowania badawcze dotyczą dialogu interdyscyplinarnego, w tym zagadnień z zakresu filozofii nauki (np. modele i teorie naukowe), filozofii fizyki (np. Interpretacje mechaniki kwantowej) oraz nauki i religii (np. losowość w przyrodzie i boskie działanie). Była dyrektorem kilku interdyscyplinarnych projektów badawczych, takich jak Determinism and Indeterminism: From Science to Philosophy in Spanish Speaking Academia. Jest jednym z redaktorów Hiszpańskiego Słownika interdyscyplinarnego w nauce, filozofii i teologii . Prof. Vanney jest autorem wielu publikacji z zakresu fizyki i filozofii, w tym Principios Reales y Conocimiento Matemático  (Pamplona: EUNSA, 2008). W 1993, 1994 i 1995 została laureatką  Scientific and Technology Prize na Uniwersytecie w Buenos Aires. Jest profesor wizytującą na Uniwersytecie Nawarry (Hiszpania) i na Uniwersytecie Oxfordzkim (Wielka Brytania), a także członkiem rady redakcyjnej czasopism naukowych: Zygon,  Arbor,  Studia Poliana,  Naturaleza y Libertad  i  Quaerentibus.