Kontakt ul. Gagarina 37, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 90
+48 56 611 49 94
e-mail: teologia@umk.pl

Sztuka teatralna "Gość oczekiwany" Z. Kossak-Szczuckiej w Toruniu

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy na spektakl teatralny „Gość oczekiwany” Zofii Kossak-Szczuckiej w reżyserii siostry Jadwigi Wyrozumskiej, elżbietanki. Spektakl zaprezentuje Zespół Teatralny parafii p.w. św. Elżbiety z Cieszyna. Występuje w nim ponad 50 aktorów. Trwa on dwie i pół godziny. Przewidziana jest także przerwa. 

Sztuka przedstawia różne postawy bohaterów wobec Boga, zachęcając do refleksji nad miejscem, jakie zajmuje Bóg i Jego miłość w ludzkim życiu. Pouczająca i fascynująca treść tej sztuki sprawiła, że św. Jan Paweł II, jako młody wikary, wystawił „Gościa Oczekiwanego” Zofii Kossak w Niegowici. Młody Wojtyła był jednocześnie reżyserem i scenografem przedstawienia.

Celem autorki spektaklu, Zofii Kossak-Szczuckiej było, aby każdy widz wychodząc z przedstawienia zadał sobie pytanie: Jak przyjął kołaczącego doń Boga wczoraj, przedwczoraj, dziś i jak Go przyjmie nazajutrz.

Spektakl odbędzie się 3 grudnia (niedziela) o godz. 14:00 w Audytorium Muzeum „Pamięć i Tożsamość” przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Bilety w cenie 35 zł można nabyć pisząc pod adres: bilety@muzeumpit.pl lub dzwoniąc pod numer: 536 682 980.

pozostałe wiadomości