Ogólnopolska konferencja naukowa: Rodzina – Patriarchat? Personalizm? Potencjał? Przyszłość?

Laboratorium św. Jana Pawła II, Wydział Teologiczny UMK oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego mają zaszczyt zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową: Rodzina – Patriarchat? Personalizm? Potencjał? Przyszłość?, która odbędzie się 21 października 2021 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jeśli warunki sanitarno-epidemiczne pozwolą, konferencja odbędzie się w sposób stacjonarny.

Obszarem zainteresowań będzie przedstawienie problematyki dotyczącej rodziny, uwzględniając współczesny i miniony jej model, wskazując na rolę jakie pełnią poszczególni jej członkowie, próbując wskazać rodzinę jako miejsce dojrzewania człowieka, wychowania do wartości, dorastania do cierpienia, rozwijania daru i zadania jakim jest seksualność. Częścią konferencji będzie także ukazanie nauczania Jana Pawła II na temat rodziny oraz przykładu rodziny Karola Wojtyły jako modelu na współczesne czasy.
Zostaną zaprezentowane także praktyczne wskazania jak rozwiązywać sytuacje trudne w rodzinie, jak radzić sobie z problemami, jak rozwijać siebie, jak zrozumieć i wspierać dzieci. Podsumowaniem konferencji będzie ukazanie wskazań na przyszłość, stwierdzenie, co może rodzina dać współczesnemu społeczeństwu, jak powinien wyglądać dalszy jej rozwój.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o nadsyłanie swoich zgłoszeń na adres: lab_jp2@umk.pl do dnia 10 września 2021 roku.

PROGRAM KONFERENCJI

KARTA UCZESTNICTWA