Prof. dr hab. Mirosława Rochecka przeszła do domu Ojca

Z chrześcijańską nadzieją życia wiecznego informujemy, że w dniu 17 kwietnia 2024 r. przeszła do domu Ojca prof. dr hab. Mirosława Rochecka.

Pani Profesor przez wiele lat współpracowała z naszym Wydziałem w ramach Duszpasterstwa Środowisk Twórczych im. św. Jana Pawła II w Toruniu - Akademicka Przestrzeń Sztuki - U TEOLOGÓW. Z ramienia Wydziału Sztuk Pięknych i Wydziału Teologicznego organizowała liczne wystawy, za co z głębi serca dziękujemy.

Więcej informacji - kliknij TUTAJ.

Śp. prof. Mirosławę Rochecką polecajmy miłosierdziu Bożemu:

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Informacje o terminie uroczystości pogrzebowych zostaną podane w późniejszym terminie.

Wernisaż wystawy "Wyszyński - Pater Patriae" - 26 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00

Muzeum Diecezjalne w Toruniu
zaprasza na ostatnią odsłonę

Ogólnopolskiej Wystawy Sztuki Współczesnej:
Wyszyński - Pater Patriae,

zorganizowaną przez Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Toruniu
we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Wydziału Sztuk Pięknych UMK i Wydziałem Teologicznym UMK
z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wystawa "Wyszyński - Pater Patriae", zrealizowana pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, upamiętnia życie i dzieło błogosławionego Stefana Wyszyńskiego*. Dotychczas wystawa była prezentowana w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku, Muzeum Archidiecezjalnym - Akademia Lubrańskiego w Poznaniu, Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie, Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie, Muzeum Diecezjalnym w Krakowie, Galerii BWA i UP w Pile, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Galerii Civitas Christiana w Lublinie, w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury, w Bastionie Św. Rocha na Jasnej Górze. Patronat nad całym projektem artystyczno-wydawniczym objął Przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego J. E. Ks. Biskup Michał Janocha.

Wystawie towarzyszy katalog - pamiątkowy album wydany nakładem Wydawnictwa Bernardinum.

Wernisaż wystawy w Muzeum Diecezjalnym w Toruniu odbędzie się 26 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00.

Kuratorzy: prof. dr hab. Mirosława Rochecka, ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki.
Organizatorzy: Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Toruniu.
Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Wydział Teologiczny UMK w Toruniu.

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Już za ok. miesiąc odbędzie się Toruński Festiwal Nauki i Sztuki.
W tym roku społeczność naszego Wydziału przygotowała serię warsztatów i wykładów:
- "Święte" kurtyzany Caravaggia,
- Homo religiosus a homo imaginationus. O napięciach pomiędzy religijnością a fantastyką,
- TeoLegos – budowanie mostów,
- Kogo będą rozjeżdżały samochody przyszłości?,
- Złowić uwagę w morzu treści, czyli 10 słów o nagrywaniu rolek i shortsów,
- Klauzura zakonna. Zamknięcie na świat zewnętrzny i otwarcie duchowe.
Zapraszamy!

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Mój lepszy świat”

Laboratorium św. Jana Pawła II” na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza przedszkolaków do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój lepszy świat”.

Na prace inspirowane myślą papieża Jana Pawła II czekamy do 15 maja 2024 roku.

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu: https://jp2.umk.pl/kategoria/konkursy/

Ocena zajęć dydaktycznych

29 stycznia w systemie USOS otwarte zostały kwestionariusze oceny zajęć dydaktycznych. Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut.

Zebrane podczas ewaluacji wyniki pomogą wykładowcom ulepszać ich pracę, a władzom poszczególnych jednostek uczelni doskonalić proces kształcenia. Cykliczne przeprowadzanie ankiet  nie tylko umożliwia wyrażanie opinii na temat zajęć, pozwala również docenić najlepszych nauczycieli (na podstawie komentarzy i opinii studentów i studentek).

Osoba wypełniająca ankietę sama decyduje, czy komentarz będzie ukryty, czy widoczny dla wykładowcy. Ukryte uwagi trafią bezpośrednio do dziekanów wydziałów – z tej możliwości należy korzystać przede wszystkim wtedy, gdy nie jest dostępna inna forma zgłoszenia problemów. Otwarte komentarze zobaczą również wykładowcy. To doskonała okazja, by przekazać prowadzącym zajęcia, że ich praca jest doceniana przez studentów i studentki.

Więcej informacji na stronie: https://portal.umk.pl/pl/article/ocena-zajec-dydaktycznych-5

W roku kopernikańskim z Fides et ratio

Na Wydziale Teologicznym UMK Duszpasterstwo Środowisk Twórczych im. św. Jana Pawła II w Toruniu, w ramach Akademickiej Przestrzeni Sztuki - U TEOLOGÓW, otworzyło wystawę zatytułowaną: W ROKU KOPERNIKAŃSKIM Z FIDES ET RATIO św. Jana Pawła II. Prezentowana w terminie 22.10.2023–23.06.2024 wystawa jest dedykowana Janowi Pawłowi II.

Wspólnota Akademicka Źródło zaprasza

Wspólnota Akademicka spotyka się
w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 19.00.

Duszpasterstwo Akademickie Źródło