Kontakt ul. Gagarina 37, 87-100 Toruń

Rekolekcje Wielkopostne 2024

Weż udział!

6 i 19 marca 2024 r. - „Drzwi Otwarte” Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu

W ramach „Drzwi Otwartych” 6 i 19 marca 2024 r. proponujemy szereg zajęć o tematyce teologicznej, familiologicznej (czyli dotyczących rodziny), społecznej i psychologicznej. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie się grup i osób indywidualnych na poszczególne zajęcia drogą mailową, w tytule podając: „ZGŁOSZENIE – Dni Otwarte”, najpóźniej do 29.02.2024 r. na adres email: teologia@umk.pl, w celu ustalenia konkretnego dnia i godziny zajęć.
Pierwszy termin „Dnia Otwartego Wydziału Teologicznego” pokrywa się z „Dniem Otwartym Uniwersytetu”. Wszystkie wydziały Uczelni zaprezentują swoją ofertę kształcenia.

Program „Dnia Otwartego”

Rozpoczęcie i przywitanie gości – Dziekan Wydziału

Wykład (do wyboru przy zgłoszeniu uczestnictwa)
• Pomiędzy gigachadem a przegrywem – kim jestem?
• Wirtualna tożsamość – o poszukiwaniu siebie w XXI w.
• Fakty i mity o psychoterapii.
• A-teista też wierzy. Poszukiwanie sensu we współczesnym świecie.

Warsztaty:
• Wykuj w sobie lidera (prezentacja kursu liderskiego)
• Nowoczesna edukacja z iPad-em
• aBoRcja czy aDoPcja – dwie litery ukazujące dzisiejsze podejście do ŻYCIA

Quiz:
• SprintExpress ze św. Janem Pawłem II

Zwiedzanie Wydziału Teologicznego:
• Codzienne życie studenta teologii – spacer po Wydziale z Samorządem Studenckim

Prezentacja oferty studiów Wydziału Teologicznego UMK:
• Teologia
• Nauki o rodzinie
• Studia podyplomowe

Zobacz także: Teologia w Toruniu najlepsza w Polsce w rankingu PERSPEKTYW 2023.
Zobacz także: Ewaluacja MEiN i Ocena programowa PKA na kierunku Nauki o Rodzinie 2023.

Harmonogram zajęć na semestr letni roku akademickiego 2023/2024

Zapraszamy do zapoznania się z planem zajęć na semestr letni roku akademickiego 2023/2024.

Studia stacjonarne:
- Teologia
- Nauki o Rodzinie
- Wykłady ogólnouczelniane

Życzymy udanego semestru!

Ocena zajęć dydaktycznych

29 stycznia w systemie USOS otwarte zostały kwestionariusze oceny zajęć dydaktycznych. Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut.

Zebrane podczas ewaluacji wyniki pomogą wykładowcom ulepszać ich pracę, a władzom poszczególnych jednostek uczelni doskonalić proces kształcenia. Cykliczne przeprowadzanie ankiet  nie tylko umożliwia wyrażanie opinii na temat zajęć, pozwala również docenić najlepszych nauczycieli (na podstawie komentarzy i opinii studentów i studentek).

Osoba wypełniająca ankietę sama decyduje, czy komentarz będzie ukryty, czy widoczny dla wykładowcy. Ukryte uwagi trafią bezpośrednio do dziekanów wydziałów – z tej możliwości należy korzystać przede wszystkim wtedy, gdy nie jest dostępna inna forma zgłoszenia problemów. Otwarte komentarze zobaczą również wykładowcy. To doskonała okazja, by przekazać prowadzącym zajęcia, że ich praca jest doceniana przez studentów i studentki.

Więcej informacji na stronie: https://portal.umk.pl/pl/article/ocena-zajec-dydaktycznych-5

Zdjęcie ilustracyjne

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Mój lepszy świat”

Laboratorium św. Jana Pawła II” na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza przedszkolaków do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój lepszy świat”.

Na prace inspirowane myślą papieża Jana Pawła II czekamy do 15 maja 2024 roku.

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu: https://jp2.umk.pl/kategoria/konkursy/

Zdjęcie ilustracyjne

Rusza 4. edycja "Kużni Liderów Regionu"

Rusza 4. edycja programu edukacyjno-społecznego „Kuźnia Liderów Regionu”!

Podczas realizacji projektu uczestnicy wezmą udział w odbywających się raz w miesiącu zjazdach, na których szkolenia poprowadzą specjaliści z różnych dziedzin. W ofercie programu znajdują się m.in. warsztaty retoryczne, medialne i samorządowe, zajęcia z nauki reguł autoprezentacji i twórczego myślenia oraz spotkania z gośćmi specjalnym (naukowcami, przedsiębiorcami, influencerami, samorządowcami, przedstawicielami organizacji społecznych). Uczestnicy wezmą także udział w projekcie społecznym podczas wakacji (lipiec br.).

Rekrutacja do programu odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy polega na wypełnieniu zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej do 10 marca br. Następnie kandydaci wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej, a uczestnicy programu zostaną wyłonieni do 19 marca br.

Program organizowany jest przez Laboratorium św. Jana Pawła II i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zgłoś się już dziś! Kliknij i wypełnij formularz rekrutacyjny. Włącz się do społeczności młodych liderów Kujaw i Pomorza!

Brązowe Medale za Długoletnią Służbę

Z ogromną radością informujemy, że zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP, na wniosek złożony w 2022 r., Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali ks. dr Sławomir Kunka i ks. dr Sławomir Tykarski.

Odznaczone osoby zostaną zaproszone na uroczystość wręczenia.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!

Zdjęcie ilustracyjne

W roku kopernikańskim z Fides et ratio

Na Wydziale Teologicznym UMK Duszpasterstwo Środowisk Twórczych im. św. Jana Pawła II w Toruniu, w ramach Akademickiej Przestrzeni Sztuki - U TEOLOGÓW, otworzyło wystawę zatytułowaną: W ROKU KOPERNIKAŃSKIM Z FIDES ET RATIO św. Jana Pawła II. Prezentowana w terminie 22.10.2023–23.06.2024 wystawa jest dedykowana Janowi Pawłowi II.

Wspólnota Akademicka Źródło zaprasza

Wspólnota Akademicka spotyka się
w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 19.00.

Duszpasterstwo Akademickie Źródło