Kontaktul. Gagarina 37, 87-100 Toruń

Uaktualnione harmonogramy zajęć

Na stronie STUDENT umieszczone są uaktualnione harmonogramy (plany) zajęć na II semestr.

Życzymy radosnego powrotu do zajęć w II semestrze.

Rejestracja na wykłady ogólnouniwersyteckie

W piątek - 16 lutego 2018 r. o godz. 12:00 zostanie uruchomiona rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018

W poszukiwaniu prawdy. Od Mikołaja Kopernika do Benedykta XVI

Szanowni Państwo,

w imieniu Koła Naukowego Cooperatores Veritatis im. Benedykta XVI, Wydziału Teologicznego UMK oraz Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger-Benedetto XVI mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Międzynarodową Konferencję Naukową „W poszukiwaniu prawdy. Od Mikołaja Kopernika do Benedykta XVI", która odbędzie się 17 kwietnia 2018 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Międzynarodowa Konferencja Nauka skierowana jest do naukowców i badaczy, którzy w prowadzonych badaniach jak i w życiu codziennym poszukują odpowiedzi na stawiane przez siebie i innych pytania dotyczące prawdy. Celem Międzynarodowej Konferencji Naukowej będzie interdyscyplinarne spojrzenie na prawdę o Bogu, człowieku i świecie.

Rejestracja: veritas.umk.pl (do 28 lutego 2018 r.)
kontakt:  cooperatoresveritatis@umk.pl
opłata konferencyjna: 150 zł.

Terminy egzaminów w sesji

Terminarz egzaminów w sesji zimowej roku akademickiego 2017/2018

1% dla Fundacji Pro Futuro Theologiae

Szanowni Państwo,

Fundacja Pro Futuro Theologiae
 powstała 5 listopada 2014 roku.

Publikacja o duszpasterstwie młodzieży

Polskie Stowarzyszenia Pastoralistów wraz z Radą KEP ds. Młodzieży przygotowuje monografię naukową, do tworzenia której zapraszamy zarówno teologów, jak też przedstawicieli nauk społecznych.

Dwa doktoraty na Wydziale

W dniu 31 stycznia Rada Wydziału nadała stopień doktora nauk teologicznych dwom nowym doktorom: drowi Andrzejowi Kubanowskiemu i ks. drowi Michałowi Wolszonowi.

Ingres biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla

Ingres nowego biskupa toruńskiego prof. dra hab. Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia br. o godz. 12.00.

III Cecyliański Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej

Szanowni Państwo, Drodzy Muzycy Kościelni, Opiekunowie Scholii Zespołów wokalnych działających przy parafiach i kościołach.

Już po raz trzeci organizujemy Cecyliański Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej.

Rocznica papieskich encyklik społecznych

Wydział Teologiczny UMK w Toruniu, Katedra Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego zaprasza na konferencję naukową na temat: „Postęp, Nadzieja, Wyzwolenie - Dziedzictwo Papieskich Encyklik Społecznych”

Rekrutacja na program MOST

Rozpoczął się nabór studentów na nową edycję programu MOST

Kategoria A dla WT

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki parametryzacji za lata 2013-2017.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest sumarycznie 6. uczelnią w Polsce i spełnia wymogi uniwersytetu badawczego według ustawy 2.0.

Konkurs na stypendium doktoranckie NCN

Drodzy Doktoranci, zajmujący się teologią średniowieczną, patrologią lub egzegezą biblijną (zwłaszcza średniowieczną), znający dobrze łacinę! Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie o stypendium w wysokości 8 000 zł w ramach grantu NCN "Patrystyczne źródła myśli Tomasza z Akwinu" realizowanego przez nasz Wydział.

Spotkanie: "Immanuel Kant i Tomasz z Akwinu o osobowym życiu Boga"

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Pierwsza i druga natura Boga. Teologia procesu i teologia klasyczna w osobowym życiu Boga"

TEKA V: Człowiek - mężczyzna i kobieta

TEKA już od 2013 roku regularnie gości w kalendarzu jesiennych wydarzeń naukowych. Przedmiotem tegorocznych obrad będzie człowiek postrzegany jako mężczyzna i kobieta. Tak zarysowana tematyka umożliwia rozmaitość interpretacji. Chcemy, aby nad tym zagadnieniem pochylili się badacze różnych dziedzin nauki z całej Polski, aby móc zaprezentować wyniki swoich badań w ramach zaproponowanego przez Organizatorów tematu.

Przemoc w sektach

Studia podyplomowe katechetyczno-teologiczne

Studia Podyplomowe 2017/2018

Studia podyplomowe w zakresie teologiczno-katechetycznym realizowane w Toruniu i w Pelplinie