Kontaktul. Gagarina 37, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4990
fax: +48 56 611 4991
e-mail: teologia@umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Biblica et Patristica Thoruniensia na SCOPUS-ie

Miło nam zakomunikować, że kwartalnik Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Biblica et Patristica Thoruniensia znalazł się w bazie SCOPUS. Jest to w największa na świecie baza czasopism indeksowanych. Jest bazą abstraktów i cytowań z recenzowanych publikacji: czasopism, książek naukowych i materiałów pokonferencyjnych. SCOPUS zapewnia wszechstronny przegląd światowych wyników badań naukowych w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, medycyny, nauk społecznych, sztuki i nauk humanistycznych. Baza oferuje także inteligentne narzędzia do śledzenia, analizy i wizualizacji wyników badań naukowych.

Biblica et Patristica Thoruniensia ukazuje się od 2008 roku. Na każdy numer składają się artykuły z zakresu biblistyki oraz patrologii (zwłaszcza z problematyki dotyczącej egzegezy patrystycznej). Pierwszy numer w roku jest zawsze poświęcony różnym zagadnieniom biblijno-patrystycznym (Varia). Następne numery są tematyczne. Numer drugi podejmuje aktualny problem społeczny z perspektywy biblijnej i patrystycznej (np.: „Przemoc wobec kobiety?”, „Gościnność. Dla kogo?"). Numer trzeci jest dedykowany tomizmowi biblijnemu. Ostatni numer w roku poświęcony jest konkretnej księdze biblijnej ze Starego lub Nowego Testamentu z perspektywy aktualnej problematyki dotyczącej jej egzegezy, teologii, hermeneutyki oraz interpretacji patrystycznej.

Warto zaznaczyć, że Biblica et Patristica Thoruniensia jest drugim - po Scientia et Fides - czasopismem WT w bazie SCOPUS.

Zespołowi Redakcyjnemu Biblica et Patristica Thoruniensia - głównym redaktorem jest ks. dziekan prof. dr hab. Dariusz Kotecki - serdecznie gratulujemy.

więcej informacji

zdjęcie

Sesja egzaminacyjna

Rozpoczęła się sesja egzaminacyjna. W załączniku podajemy terminy egzaminów w sesji letniej. Przy tej okazji przypominamy terminarz sesji.

Sesja letnia trwa od 25 czerwca do 8 lipca. Okres od 9 lipca do 30 września - to czas wakacji studenckich.
Sesja poprawkowa zaplanowana jest na dni 3-14 września.

Przypominamy, że ostateczny termin zaliczania zajęć roku akademickiego 2017/2018 kończy się 20 września 2018r.

Drogim Studentom życzymy pomyślnego zdawania egzaminów i dobrego, błogosławionego odpoczynku.

więcej informacji

zdjęcie

Rekrutacja 2018 - 2019

Drodzy Maturzyści!

Ważne chwile za, jak i przed Wami.

Podjęliście lub podejmujecie decyzje, co do wyboru dalszej drogi Waszego kształcenia.

Dlaczego nie Wydział Teologiczny UMK? 

Oferujemy interesujący program studiów z zakresu Teologii, Nauk o rodzinie oraz Organizacją opieki nad osobą starszą.

To bogata oferta edukacyjna, dzięki której zdobędziecie wiedzę pozwalającą podjąć pracę w szerokim spektrum zawodów.

Serdecznie zapraszamy!

 

więcej informacji

zdjęcie

Wystawa "Tu trwa Obecność"

Dnia 14 czerwca (czwartek) o godz. 13.30 została otwarta nowa ekspozycja "U Teologów". Jest to wystawa prac podopiecznych SDS Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Toruniu. Kuratorami ekspozycji są: Anna Szary i Mirosław Kocoł. Wystawa potrwa do 30 września 2018 roku. 
Serdecznie zapraszamy na Wydział Teologiczny - do Galerii "U TEOLOGÓW"!!!

 

więcej informacji

zdjęcie

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu teologii oraz nauk o rodzinie

Fundacja Pro Futuro Theologiae, działająca przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ogłasza konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu teologii oraz nauk o rodzinie. Fundacja ufundowała „Nagrodę im. Ks. Franciszka Sawickiego” za trzy najlepiej ocenione przez Komisję konkursową prace.

Konkurs organizowany był po raz pierwszy w roku akademickim 2014/2015 na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. W ll edycji konkursu mogą wziąć udział autorzy prac magisterskich z zakresu teologii oraz nauk o rodzinie napisanych w języku polskim obronionych na uczelniach na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w roku akademickim 2017/2018. Szczegółowy regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy zostały zamieszczone na stronie: www.pft.umk.pl i www.teologia.umk.pl
 
Fundacja Pro Futuro Theologiae rozpoczęła działalność w listopadzie 2014 r. Jej celem jest między innymi inicjowanie badań naukowych z zakresu teologii, nauk o rodzinie, filozofii, historii Kościoła oraz innych dyscyplin związanych z misją Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Proponowany przez Fundację Konkurs jest również znakomitą okazją do integrowania środowisk teologicznych W Polsce tak, by prowadzone w poszczególnych środowiskach badania mogły stać się jeszcze lepiej wzajemnie znane.

Termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 30.10.2018 r.

Poniżej dostępne do pobrania są regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy:

więcej informacji

zdjęcie

Publikacja o duszpasterstwie młodzieży

Polskie Stowarzyszenia Pastoralistów wraz z Radą KEP ds. Młodzieży przygotowuje monografię naukową, do tworzenia której zapraszamy zarówno teologów, jak też przedstawicieli nauk społecznych. 

więcej informacji

zdjęcie

Dwa doktoraty na Wydziale

W dniu 31 stycznia Rada Wydziału nadała stopień doktora nauk teologicznych dwom nowym doktorom: drowi Andrzejowi Kubanowskiemu i ks. drowi Michałowi Wolszonowi. 

więcej informacji

zdjęcie

Ingres biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla

Ingres nowego biskupa toruńskiego prof. dra hab. Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia br. o godz. 12.00. 

więcej informacji

zdjęcie

III Cecyliański Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej

Szanowni Państwo, Drodzy Muzycy Kościelni, Opiekunowie Scholii Zespołów wokalnych działających przy parafiach i kościołach.

Już po raz trzeci organizujemy Cecyliański Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej.

więcej informacji

zdjęcie

Rocznica papieskich encyklik społecznych

Wydział Teologiczny UMK w Toruniu, Katedra Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego zaprasza na konferencję naukową na temat: „Postęp, Nadzieja, Wyzwolenie - Dziedzictwo Papieskich Encyklik Społecznych”

 

więcej informacji

zdjęcie

Rekrutacja na program MOST

Rozpoczął się nabór studentów na nową edycję programu MOSTwięcej informacji

zdjęcie

Kategoria A dla WT

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki parametryzacji za lata 2013-2017.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest sumarycznie 6. uczelnią w Polsce i spełnia wymogi uniwersytetu badawczego według ustawy 2.0.

więcej informacji

zdjęcie

Konkurs na stypendium doktoranckie NCN

Drodzy Doktoranci, zajmujący się teologią średniowieczną, patrologią lub egzegezą biblijną (zwłaszcza średniowieczną), znający dobrze łacinę! Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie o stypendium w wysokości 8 000 zł w ramach grantu NCN "Patrystyczne źródła myśli Tomasza z Akwinu" realizowanego przez nasz Wydział.więcej informacji

zdjęcie

Spotkanie: "Immanuel Kant i Tomasz z Akwinu o osobowym życiu Boga"

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Pierwsza i druga natura Boga. Teologia procesu i teologia klasyczna w osobowym życiu Boga"więcej informacji

zdjęcie

TEKA V: Człowiek - mężczyzna i kobieta

TEKA już od 2013 roku regularnie gości w kalendarzu jesiennych wydarzeń naukowych. Przedmiotem tegorocznych obrad będzie człowiek postrzegany jako mężczyzna i kobieta. Tak zarysowana tematyka umożliwia rozmaitość interpretacji. Chcemy, aby nad tym zagadnieniem pochylili się badacze różnych dziedzin nauki z całej Polski, aby móc zaprezentować wyniki swoich badań w ramach zaproponowanego przez Organizatorów tematu.więcej informacji

zdjęcie

Przemoc w sektach

Przemoc w sektach

więcej informacji

zdjęcie

Studia podyplomowe katechetyczno-teologiczne

Studia Podyplomowe 2017/2018

Studia podyplomowe w zakresie teologiczno-katechetycznym realizowane w Toruniu i w Pelplinie
Wydział Teologiczny UMK

więcej informacji

zdjęcie

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

więcej informacji

Archiwum