Kontaktul. Gagarina 37, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4990
fax: +48 56 611 4991
e-mail: teologia@umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Terminarz sesji egzaminacyjnej

Podajemy terminy egzaminów w sesji zimowej.
TERMINY
TERMINY

więcej informacji

zdjęcie

Oceń swojego Wykładowcę

Ankiety za semestr ZIMOWY w USOSweb już aktywne!...
 
Pod koniec każdego semestru prosimy studentów o wypełnienie w systemie USOSweb anonimowej ankiety oceniającej zajęcia dydaktyczne oraz osobę je prowadzącą.
Kwestionariusze ankiety elektronicznej dostępne są w systemie USOSweb po zalogowaniu się studenta do swojego indywidualnego konta.
Ankiety można znaleźć w USOSwebie w zakładce: Dla studentów > Moje studia > Ankiety.
 
Ankiety są dobrowolne i anonimowe.
Zachęcamy wszystkich studentów do ich wypełnienia.

więcej informacji

zdjęcie

Konferencja dla doktorantów w Krakowie

Szanowni Państwo,

Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ma zaszczyt zaprosić do wygłoszenia referatu na IV interdyscyplinarnej doktoranckiej konferencji naukowej „Badania młodych naukowców inspirowanych chrześcijaństwem”. Konferencja odbędzie się w dniach 23–24 maja 2019 r. w Auli budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3. Więcej informacji znajduje się w załączonym zaproszeniu.

Komitet organizacyjny
PLAKAT

więcej informacji

zdjęcie

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

W dniach 18-25 stycznia 2019 roku będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Poprzedza go (17 stycznia) Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, a kończy (26 stycznia) Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce. Materiały na tegoroczny Tydzień Modlitw przygotowali chrześcijanie z Indonezji. Hasłem są słowa z Księgo Powtórzonego Prawa (16,20) "Dąż do sprawiedliwości". Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie o jedność chrześcijan w świątyniach Torunia.

We wtorek 22 stycznia nabożeństwo ekumeniczne zostanie odprawione w kaplicy Wydziału Teologicznego. Kaznodzieją będzie ks. dziekan Mikołaj Hajduczenia z Kościoła Prawosławnego w RP. Początek nabożeństwa o godz. 17.00.
PROGRAM TYGODNIA MODLITW

Z powodu ogłoszonej żałoby narodowej, koncert ekumeniczny Fundacji "Światło" został przeniesiony z 19 stycznia na 3 lutego, godz. 17:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

więcej informacji

zdjęcie

Wykład styczniowy "Scientia et Fides"

Dnia 22 stycznia 2019 roku odbędzie się kolejny wykład w ramach seminarium "Scientia et Fides". Wykład  "Czy koncepcja 'działania prostego' może być użyteczna dla wyjaśnienia działania Boga?" wygłosi ks. dr hab. Adam Świeżyński (UKSW).
Zapraszamy do Centrum Dialogu do sali konferencyjnej (II piętrze) na godz. 18:00!

więcej informacji

zdjęcie

Konkurs "Skołuj projekt"

Nabór zgłoszeń do V edycji konkursu „SKOŁUJ PROJEKT!” otwarty!

„SKOŁUJ PROJEKT!” to cykliczny Konkurs organizowany przez Fundację Amicus UNC, skierowany do Kół Naukowych UMK. Najlepszy projekt uzyska dofinansowanie w wysokości 2500 zł.

Celem Konkursu jest wyłonienie najbardziej twórczego ze studenckich pomysłów, łączącego wartość naukową, społeczną użyteczność, innowacyjność oraz promocję Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Termin nadsyłania projektów upływa 31 stycznia 2019 r.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie Fundacji: http://www.fundacja.umk.pl/oferta/skoluj-projekt3

Więcej informacji: 56 611 22 08 / fundacja@umk.pl

 

Nagroda finansowana jest ze środków z 1% podatku na rzecz Fundacji Amicus UNC.

więcej informacji

zdjęcie

Wystawa szopek toruńskich

Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji szopek wykonanych przez Bractwo Belenistów Toruńskich oraz szopek hiszpańskich. Wystawa szopek ma miejsce na Wydziale Teologicznym.
Zapraszamy do zwiedzania i podziwiania.

więcej informacji

zdjęcie

Grant "Dialog"

Wydział Teologiczny uzyskał nowy grant „Dialog” przyznawany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla projektów łączących humanistykę z biznesem.

W ramach projektu, którym kieruje zespół w składzie: ks. dr hab. Piotr Roszak, prof. UMK, ks. dr Tomasz Huzarek oraz dr Agnieszka Brzezińska, we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu, Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zostanie zorganizowane „I FORUM EKONOMICZNE ‘CAMINO POLACO’”, planowane na październik 2019 roku.

Będzie to okazja do przedstawienia podmiotom gospodarczym działającym na Szlaku św. Jakuba informacji o tendencjach rozwojowych, analizy rynku (która zostanie zrealizowana w ramach projektu), a wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac Artura Majki (http://www.arturmajka.eu/www.arturmajka.eu), zaś zwieńczeniem projektu będzie publikacja.

Lista wybranych projektów: https://www.gov.pl/…/2…/82a613fb-88c0-17e2-ff2c-14999ea2a2dd

więcej informacji

zdjęcie

Światło w ciemności

Zapraszamy na otwarcie kolejnej wystawy "Akademicka Przestrzeń Sztuki UMK U Teologów" - 17 grudnia 2018 roku (poniedziałek), godz. 19.00. Ekspozycja zatytułowana "Światło w ciemności" prezentuje malarstwo Małgorzaty Dawidiuk. Wystawa potrwa do 10 kwietnia 2019 roku. Kuratorem ekspozycji jest prof. dr hab. Mirosława Rochecka.

PLAKAT

więcej informacji

zdjęcie

Biblica et Patristica Thoruniensia na SCOPUS-ie

Miło nam zakomunikować, że kwartalnik Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Biblica et Patristica Thoruniensia znalazł się w bazie SCOPUS. Jest to w największa na świecie baza czasopism indeksowanych. Jest bazą abstraktów i cytowań z recenzowanych publikacji: czasopism, książek naukowych i materiałów pokonferencyjnych. SCOPUS zapewnia wszechstronny przegląd światowych wyników badań naukowych w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, medycyny, nauk społecznych, sztuki i nauk humanistycznych. Baza oferuje także inteligentne narzędzia do śledzenia, analizy i wizualizacji wyników badań naukowych.

Biblica et Patristica Thoruniensia ukazuje się od 2008 roku. Na każdy numer składają się artykuły z zakresu biblistyki oraz patrologii (zwłaszcza z problematyki dotyczącej egzegezy patrystycznej). Pierwszy numer w roku jest zawsze poświęcony różnym zagadnieniom biblijno-patrystycznym (Varia). Następne numery są tematyczne. Numer drugi podejmuje aktualny problem społeczny z perspektywy biblijnej i patrystycznej (np.: „Przemoc wobec kobiety?”, „Gościnność. Dla kogo?"). Numer trzeci jest dedykowany tomizmowi biblijnemu. Ostatni numer w roku poświęcony jest konkretnej księdze biblijnej ze Starego lub Nowego Testamentu z perspektywy aktualnej problematyki dotyczącej jej egzegezy, teologii, hermeneutyki oraz interpretacji patrystycznej.

Warto zaznaczyć, że Biblica et Patristica Thoruniensia jest drugim - po Scientia et Fides - czasopismem WT w bazie SCOPUS.

Zespołowi Redakcyjnemu Biblica et Patristica Thoruniensia - głównym redaktorem jest ks. dziekan prof. dr hab. Dariusz Kotecki - serdecznie gratulujemy.

więcej informacji

zdjęcie

Publikacja o duszpasterstwie młodzieży

Polskie Stowarzyszenia Pastoralistów wraz z Radą KEP ds. Młodzieży przygotowuje monografię naukową, do tworzenia której zapraszamy zarówno teologów, jak też przedstawicieli nauk społecznych. 

więcej informacji

zdjęcie

Dwa doktoraty na Wydziale

W dniu 31 stycznia Rada Wydziału nadała stopień doktora nauk teologicznych dwom nowym doktorom: drowi Andrzejowi Kubanowskiemu i ks. drowi Michałowi Wolszonowi. 

więcej informacji

zdjęcie

Ingres biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla

Ingres nowego biskupa toruńskiego prof. dra hab. Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia br. o godz. 12.00. 

więcej informacji

zdjęcie

III Cecyliański Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej

Szanowni Państwo, Drodzy Muzycy Kościelni, Opiekunowie Scholii Zespołów wokalnych działających przy parafiach i kościołach.

Już po raz trzeci organizujemy Cecyliański Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej.

więcej informacji

zdjęcie

Rocznica papieskich encyklik społecznych

Wydział Teologiczny UMK w Toruniu, Katedra Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego zaprasza na konferencję naukową na temat: „Postęp, Nadzieja, Wyzwolenie - Dziedzictwo Papieskich Encyklik Społecznych”

 

więcej informacji

zdjęcie

Rekrutacja na program MOST

Rozpoczął się nabór studentów na nową edycję programu MOSTwięcej informacji

zdjęcie

Kategoria A dla WT

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki parametryzacji za lata 2013-2017.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest sumarycznie 6. uczelnią w Polsce i spełnia wymogi uniwersytetu badawczego według ustawy 2.0.

więcej informacji

zdjęcie

Konkurs na stypendium doktoranckie NCN

Drodzy Doktoranci, zajmujący się teologią średniowieczną, patrologią lub egzegezą biblijną (zwłaszcza średniowieczną), znający dobrze łacinę! Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie o stypendium w wysokości 8 000 zł w ramach grantu NCN "Patrystyczne źródła myśli Tomasza z Akwinu" realizowanego przez nasz Wydział.więcej informacji

zdjęcie

Spotkanie: "Immanuel Kant i Tomasz z Akwinu o osobowym życiu Boga"

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Pierwsza i druga natura Boga. Teologia procesu i teologia klasyczna w osobowym życiu Boga"więcej informacji

zdjęcie

TEKA V: Człowiek - mężczyzna i kobieta

TEKA już od 2013 roku regularnie gości w kalendarzu jesiennych wydarzeń naukowych. Przedmiotem tegorocznych obrad będzie człowiek postrzegany jako mężczyzna i kobieta. Tak zarysowana tematyka umożliwia rozmaitość interpretacji. Chcemy, aby nad tym zagadnieniem pochylili się badacze różnych dziedzin nauki z całej Polski, aby móc zaprezentować wyniki swoich badań w ramach zaproponowanego przez Organizatorów tematu.więcej informacji

zdjęcie

Przemoc w sektach

Przemoc w sektach

więcej informacji

zdjęcie

Studia podyplomowe katechetyczno-teologiczne

Studia Podyplomowe 2017/2018

Studia podyplomowe w zakresie teologiczno-katechetycznym realizowane w Toruniu i w Pelplinie
Wydział Teologiczny UMK

więcej informacji

zdjęcie

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

więcej informacji

Archiwum