Kontaktul. Gagarina 37, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4990
fax: +48 56 611 4991
e-mail: teologia@umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Seminarium lutowe "Scientia et Fides"

Serdecznie zapraszamy na kolejne seminarium „Scientia et Fides”.

W środę 27 lutego 2019 r. o godz. 18:00 odbędzie się wykład otwarty „Why also my body, o Lord? The resurrection of the body, and personal identity” („Dlaczego także moje ciało, o Panie? Zmartwychwstanie ciała a tożsamość osobowa”).

Wykład wygłosi prof. Georg Gasser (Uniwersytet w Insbrucku), który gościł u nas w ramach konferencji (workshopu) „Soul or Brain? What make us human”.

Wśród zainteresowań naukowych prof. Gassera są: współczesna teoria działania, metafizyka osoby ludzkiej i jej wpływ na etykę. Interesuje się także arystotelesowsko-scholastyczną tradycją filozoficzną (zwłaszcza w zagadnieniach dotyczącymi wolnej woli i ludzkiej duszy).

Spotkanie odbędzie się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (Plac bł. ks. Stefana W. Frelichowskiego 1).

Biogram prof. Georga Gassera:

https://www.uibk.ac.at/philtheol/gasser/index.html.en
foto

więcej informacji

zdjęcie

Uroczyste wręczenie nominacji profesorskiej ks. Januszowi Szulistowi

Z radością informujemy, że postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z dnia 8 listopada 2018 roku został nadany ks. drowi hab. Januszowi Szulistowi, prof. UMK tytuł naukowy profesora nauk teologicznych. W dniu 13 lutego 2019 roku ks. prof. Janusz Szulist odbierze nominację profesorską w Pałacu Prezydenckim z rąk Prezydenta RP.

Księdzu Profesorowi Januszowi Szulistowi szczerze gratulujemy!!!
Akt nominacyjny

więcej informacji

zdjęcie

Harmonogramy zajęć na II semestr

Na stronie
https://www.teologia.umk.pl/student/studia-stacjonarne/
można zapoznać się z harmonogramami (planami) zajęć na II semestr.

więcej informacji

zdjęcie

Rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie

W dniu 12 lutego 2019 r. (wtorek) o godz. 12:00 zostanie uruchomiona rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019

https://usosweb.umk.pl/kontroler.php?_action=news/rejestracje/rejJednostki&jed_org_kod=0000000000

Rejestracja na zajęcia prowadzone w języku polskim potrwa do 4 marca 2019 r. do godz. 23:59.
Rejestracja na zajęcia prowadzone w języku obcym potrwa do 11 marca 2019 r. do godz. 23:59.

więcej informacji

zdjęcie

Terminarz roku akademickiego

Przypominamy terminarz roku akademickiego 2018/2019:
28 stycznia (poniedziałek) - zajęcia z wtorku - ostatni dzień zajęć I semestru
29 stycznia - 11 lutego - sesja egzaminacyjna
12-17 lutego - przerwa w zajęciach
19 lutego (wtorek) - święto UMK
18-24 lutego - sesja egzaminacyjna poprawkowa
28 lutego (czwartek) - ostateczny termin uzyskania zaliczeń objętych planem studiów i zdania egzaminów w semestrze zimowym
25 lutego (poniedziałek) początek zajęć II semestru
Życzymy owocnej sesji i dobrego wypoczynku!!!

więcej informacji

zdjęcie

Kurs językowy w Sankt Petersburgu

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UMK organizuje wyjazd na dwutygodniowy letni kurs języka rosyjskiego (różne poziomy zaawansowania) do Uniwersytetu im. A.I. Hercena w Sankt Petersburgu, wraz z możliwością zwiedzenia Moskwy.
Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!
Termin wyjazdu: początek lipca 2019
Orientacyjny koszt (dwutygodniowy kurs, noclegi, przejazd, wiza, ubezpieczenie): 3500 zł.
Zapisy: do 31 marca 2019

ZGŁOSZENIA I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
mgr Łukasz Piotrowski
e-mail: lukasz.piotrowski@umk.pl

więcej informacji

zdjęcie

Terminarz sesji egzaminacyjnej

Podajemy terminy egzaminów w sesji zimowej.
TERMINY EGZAMINÓW
TERMINY EGZAMINÓW

więcej informacji

zdjęcie

Oceń swojego Wykładowcę

Ankiety za semestr ZIMOWY w USOSweb już aktywne!...
 
Pod koniec każdego semestru prosimy studentów o wypełnienie w systemie USOSweb anonimowej ankiety oceniającej zajęcia dydaktyczne oraz osobę je prowadzącą.
Kwestionariusze ankiety elektronicznej dostępne są w systemie USOSweb po zalogowaniu się studenta do swojego indywidualnego konta.
Ankiety można znaleźć w USOSwebie w zakładce: Dla studentów > Moje studia > Ankiety.
 
Ankiety są dobrowolne i anonimowe.
Zachęcamy wszystkich studentów do ich wypełnienia.

więcej informacji

zdjęcie

Konferencja dla doktorantów w Krakowie

Szanowni Państwo,

Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ma zaszczyt zaprosić do wygłoszenia referatu na IV interdyscyplinarnej doktoranckiej konferencji naukowej „Badania młodych naukowców inspirowanych chrześcijaństwem”. Konferencja odbędzie się w dniach 23–24 maja 2019 r. w Auli budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3. Więcej informacji znajduje się w załączonym zaproszeniu.

Komitet organizacyjny
PLAKAT

więcej informacji

zdjęcie

Światło w ciemności

Zapraszamy na otwarcie kolejnej wystawy "Akademicka Przestrzeń Sztuki UMK U Teologów" - 17 grudnia 2018 roku (poniedziałek), godz. 19.00. Ekspozycja zatytułowana "Światło w ciemności" prezentuje malarstwo Małgorzaty Dawidiuk. Wystawa potrwa do 10 kwietnia 2019 roku. Kuratorem ekspozycji jest prof. dr hab. Mirosława Rochecka.

PLAKAT

więcej informacji

zdjęcie

Biblica et Patristica Thoruniensia na SCOPUS-ie

Miło nam zakomunikować, że kwartalnik Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Biblica et Patristica Thoruniensia znalazł się w bazie SCOPUS. Jest to w największa na świecie baza czasopism indeksowanych. Jest bazą abstraktów i cytowań z recenzowanych publikacji: czasopism, książek naukowych i materiałów pokonferencyjnych. SCOPUS zapewnia wszechstronny przegląd światowych wyników badań naukowych w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, medycyny, nauk społecznych, sztuki i nauk humanistycznych. Baza oferuje także inteligentne narzędzia do śledzenia, analizy i wizualizacji wyników badań naukowych.

Biblica et Patristica Thoruniensia ukazuje się od 2008 roku. Na każdy numer składają się artykuły z zakresu biblistyki oraz patrologii (zwłaszcza z problematyki dotyczącej egzegezy patrystycznej). Pierwszy numer w roku jest zawsze poświęcony różnym zagadnieniom biblijno-patrystycznym (Varia). Następne numery są tematyczne. Numer drugi podejmuje aktualny problem społeczny z perspektywy biblijnej i patrystycznej (np.: „Przemoc wobec kobiety?”, „Gościnność. Dla kogo?"). Numer trzeci jest dedykowany tomizmowi biblijnemu. Ostatni numer w roku poświęcony jest konkretnej księdze biblijnej ze Starego lub Nowego Testamentu z perspektywy aktualnej problematyki dotyczącej jej egzegezy, teologii, hermeneutyki oraz interpretacji patrystycznej.

Warto zaznaczyć, że Biblica et Patristica Thoruniensia jest drugim - po Scientia et Fides - czasopismem WT w bazie SCOPUS.

Zespołowi Redakcyjnemu Biblica et Patristica Thoruniensia - głównym redaktorem jest ks. dziekan prof. dr hab. Dariusz Kotecki - serdecznie gratulujemy.

więcej informacji

Archiwum