Czy teologia potrzebuje filozofii? Jakiej filozofii?

Coroczne spotkanie Towarzystwa Teologów Dogmatyków w tym roku ma miejsce w dniach 16-18 września na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Spotkanie ma formę Międzynarodowej Konferencji Naukowej z udziałem prelegentów z całego świata. Swoje wykłady zaprezentują:
-o. prof. Gregory Tatum OP (Angelicum, Rzym) - „Czy Objawienie biblijne proponuje (zawiera) konkretną filozofię?”
-ks. prof. Gulio Maspero (Pontificia Università della Santa Croce, Rzym) - „Filozofia a teologia u Ojców”
-o. prof. Thomas J. White OP (Angelicum, Rzym) - „Czy metafizyka jest konieczna w teologii? Jaka metafizyka?”
-prof. Tracey Rowland (Notre Dame University, Sydney) - „Linie podziału w teologii po Soborze Watykańskim Drugim”
-
ks. prof. Jose Granados (Pontificio Istituto Teologico Giovanni Paolo II, Rzym) - „Personalistyczny zwrot w teologii. Próba bilansu”
-
ks. prof. Robert Woźniak (UP JP II, Kraków) - „Szanse i problemy teologii post-metafizycznej”.

Organizatorami Konferencji są: Wydział Teologiczny UMK (ks. dr hab. Krzysztof Krzemiński, prof. UMK; ks. dr hab. Piotr Roszak, prof. UMK) oraz Towarzystwo Teologów Dogmatyków.
Program Konferencji