Rusza I Kuźnia Liderów!

Laboratorium św. Jana Pawła II wraz z Urzędem Marszałkowskim
serdecznie zaprasza
uczniów szkół ponadpodstawowych
do udziału w programie „Kuźnia Liderów Regionu”!

Ten nowatorski program edukacyjno-społeczny skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas jego trwania będą mogli uczestniczyć w szkoleniach, warsztatach i wykładach pod okiem specjalistów z różnych dziedzin, reprezentujących różne ośrodki akademickie i instytucje. Program przeznaczony jest dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje, a także poznać specyfikę pracy w organizacjach pozarządowych, a także chcieliby w przyszłości pracować na rzecz Regionu. Nad rozwojem uczestników programu czuwać będą wykwalifikowani trenerzy, specjaliści oraz doświadczeni mentorzy. Uczestnicy programu będą brali udział w comiesięcznych zjazdach, Szkole letniej (lipiec) oraz projekcie społecznym (sierpień).

"Kuźnia Liderów Regionu" to m. in. warsztaty retoryczne, erystyczne, medialne, samorządowe, uczenie reguł autoprezentacji, motywowania, twórczego myślenia, spotkania z ciekawymi gośćmi. To sposobność do rozwijania własnej kreatywności. Okazja do poznania nowych osób i świetnie spędzony czas.

Organizatorzy za cel stawiają sobie budowanie u młodych ludzi postaw obywatelskich i zaangażowania społecznego – wychowywanie pokolenie młodych liderów, którzy będą potrafili pracować dla dobra społeczności, w których żyją. Program jest efektem porozumienia między Urzędem Marszałkowskim a Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.

Rekrutacja odbywać się będzie w II etapach.
I etap:  do 15 kwietnia należy wypełnić zgłoszenie ze strony
II etap: rozmowy kwalifikacyjna
Uczestnicy programu zostaną wyłonieni do 25 kwietnia br.

Kontakt:
lab_jp2@umk.pl