Dzień Otwarty - 15 czerwca 2023 r., godz. 8.00-13.00

Zapraszamy na Dzień Otwarty - czwartek 15.06.2023 roku w godzinach 8.00-13.00. Uczniowie i wszyscy Zainteresowani naszym Wydziałem będą mieli okazję zobaczyć i doświadczyć następujących atrakcji:

1. zwiedzanie Wydziału wraz ze studentami. Czy byłeś kiedyś w budynkach Uniwersytetu? A czy miałeś okazję zobaczyć, jak jeden z Wydziałów wygląda od środka, wliczając w to Dziekanat, bibliotekę wydziałową, sale wykładowe i ćwiczeniowe oraz te wszystkie miejsca, które składają się na wydziałową infrastrukturę? To doskonała okazja, aby zrobić sobie krótką wycieczkę, a przy okazji porozmawiać ze Studentami oraz Pracownikami Wydziału!
  2. spotkanie z Samorządem Studenckim: w tym punkcie macie okazję spotkać się ze Studentami, którzy czynnie włączają się we współtworzenie naszego Wydziału. Oni najlepiej opowiedzą Wam o warunkach studiowania, możliwych do uzyskania stypendiach i tym wszystkim, co jest związane z pięknym czasem studiowania.
  3. współczesne pielgrzymowanie – Camino: od niedawna coraz większą popularnością cieszy się niezwykła forma pielgrzymowania, jaką jest wędrówka do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Wiedzie do niej wiele dróg, a wiele z nich, oznaczonych muszlą św. Jakuba, prowadzi także przez Toruń i jego okolice. To ciekawe doświadczenie, gdyż zazwyczaj na Camino idzie się samemu, a więc inaczej, niż ma to miejsce np. w przypadku pielgrzymek na Jasną Górę. Dlaczego akurat tak i czemu to służy, prócz podziwiania krajobrazów? Chętnie o tym opowiemy!
  4. IPad i jego zastosowanie w edukacji: nowoczesne metody uczenia się potrafią zrewolucjonizować szybkość oraz atrakcyjność przyswajania wiedzy. Szczególnie interesujące narzędzia oferują urządzenia z systemem iOS. Jakie to narzędzia oraz jak je stosować? Czy naprawdę produkty Apple’a stanowią nową jakość w edukacji? Przekonaj się sam w warsztatach z wykorzystaniem tej technologii!
  5. Laboratorium św. Jana Pawła II: wśród wielu inicjatyw Laboratorium znajduje się duża ilość warsztatów, takich jak np. warsztaty pracy z osobą uzależnioną, a także Kuźnia Liderów Regionu, w ramach której młodzi ludzie uczestniczą w warsztatach retorycznych, medialnych oraz samorządowych, zajęciach z reguł autoprezentacji, a także mają możliwość spotykania się z ciekawymi gośćmi. Pracownicy Laboratorium przedstawią Wam ofertę tych ciekawych zajęć oraz zaprezentują fragmenty niektórych z realizowanych inicjatyw, także w formie praktycznej!
  6. Całun Turyński: prezentacja na temat tajemniczego płótna, w które według niektórych badaczy zawinięty był Jezus, kiedy złożono go do grobu. Co na ten temat mówią najnowsze badania? Kim naprawdę był człowiek owinięty w całun? Zapraszamy do prezentacji multimedialnej oraz dyskusji!
  7. pokój poszukiwacza: w tym pokoju można będzie porozmawiać na wszelkie tematy dotyczące relacji pomiędzy wiarą a nauką; nie ma dla nas tematów tabu – przyjdź i przekonaj się sam!
  8. pokój terapeutyczny: świetna okazja do dowiedzenia się wielu interesujących, praktycznych rzeczy na temat psychoterapii indywidualnej i grupowej. Można dowiedzieć się, w jaki sposób uzyskać uprawnienia do prowadzenia terapii oraz mediacji, porozmawiać na temat zawodów związanych z pomocą psychologiczną, jak też przyjrzeć się fragmentowi sesji terapeutycznej, a nawet spróbować własnych sił w tym względzie w bezpiecznej symulacji!
  9. kącik gastronomiczny: w trosce o regenerację sił proponujemy poczęstunek w naszej Wydziałowej strefie relaksu.

Na Dzień Otwarty obowiązują zapisy według podanego formularza (DOTYCZY GRUP ZORGANIZOWANYCH):

1. KARTA ZGŁOSZENIA

(Należy przesłać do 10 czerwca br. na adres: pilarz@umk.pl)

NAZWA/
    ADRES SZKOŁY

LICZBA UCZNIÓW

KLASA (POZIOM)

PLANOWANY CZAS POBYTU GRUPY NA WT UMK
    OD GODZ... DO GODZ...

OPIEKUN (NAUCZYCIEL) GRUPY/ KONTAKT TELEFONICZNY

W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu poprzez podany wyżej adres mailowy.

Serdecznie zapraszamy!

Pobierz naszą ulotkę!