Kontaktul. Gagarina 37, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 90
+48 56 611 49 94
e-mail: teologia@umk.pl

Konferencja Laboratorium Jana Pawła II "Sztos zarządca"

obrazek:

Konferencja pt. „Sztos zarządca” organizowana jest przez Pracownię „Laboratorium św. Jana Pawła II” (LJPII) działającą w ramach Wydziału Teologicznego przy ścisłej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Głównym celem działania LJPII jest wspieranie promocji osoby i dziedzictwa św. Jana Pawła II – Patrona Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pracownia zadanie to realizuje dwutorowo: poprzez prowadzenie działalności naukowo-badawczej oraz w wymiarze wychowawczo-oświatowym, promując dziedzictwo myśli św. Jana Pawła II wśród młodego pokolenia, które nie pamięta już osoby papieża Polaka.

Z tego względu LJPII 20 listopada organizuje konferencję skierowaną dla młodzieży. Data jest podyktowana piętnastą rocznicą nadania Janowi Pawłowi II przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Doktoratu Honoris Causa (23.11.2004). Tegorocznym tematem przewodnim jest połączenie ekonomii z nauczaniem Świętego. Głównym celem jest ukazanie młodzieży, jak w duchu Ewangelii rozwijać swoje talenty, zasoby i zdolności, do czego nawiązuje hasło konferencji brzmiące „Sztos zarządca”

Wśród prelegentów znajduje się prof. dr hab. Józef Stawicki z Wydziału Nauk Humanistycznych i Zarządzania UMK, dr Piotr Wiśniewski CEO pierwszej agencji pracy robotów www.dbr77.com. Ponadto będzie miało miejsce wystąpienie i koncert zespołu „Wyrwani z niewoli” – dwóch młodych artystów, którzy na swoim przykładzie przedstawią młodzieży, jak wykorzystać swoje zasoby i zdolności. Również chęć wzięcia udziału w konferencji wyraził pan Marcin Lewandowski, tegoroczny halowy mistrz Europy w biegu na 1500m.

Zapraszamy pracowników naukowych, studentów i młodzież do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które będzie miało miejsce na Wydziale Teologicznym 20 listopada 2019 o godz. 9.00.

(tekst)

 

pozostałe wiadomości