Dwa nowe doktoraty z teologii

W dniu 21 listopada Rada Wydziału nadała stopień doktora nauk teologicznych dwóm absolwentkom naszego Wydziału (studiów doktoranckich i podyplomowych). Są nimi: pani dr Agnieszka Wyrąbkiewicz i pani dr Sandra Różyńska.

Pani dr Agnieszka Wyrąbkiewicz napisała pracę doktorską na temat Od ἔρως do ϴέωσις. Nauka o przebóstwieniu w pismach św. Grzegorza z Nyssy. Promotorem był ks. prof. dr hab. Dariusz Zagórski, a recenzentami: ks. dr hab. Józef Grzywaczewski, prof UKSW (UKSW Warszawa) i ks. prof. zw. dr hab. Jerzy Pałucki (KUL JP II Lublin). Publiczna obrona pracy doktorskiej odbyła się 14 listopada 2018 roku.

Pani dr Sandra Różyńska napisała pracę doktorską na temat: Wychowanie kobiety moralnie zaniedbanej w myśli i działalności wychowawczej błogosławionej matki Marii Karłowskiej. Promotorem był ks. dr hab. Kazimierz Skoczylas, a recenzentami: ks. prof. zw. dr hab. Jerzy Bagrowicz i dr hab. Barbara Rozen, prof. UWM (UWM Olsztyn). Dyskusja publiczna miała miejsce 14 listopada 2018 roku.

Obu Paniom Doktor serdecznie gratulujemy!