Konferencja Naukowa „Wolność religijna i inne prawa człowieka: zagrożenia i trendy”

Mamy przyjemność zaprosić naukowców, praktyków i wszystkich zainteresowanych tematyką wolności religijnej na Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Wolność religijna i inne prawa człowieka: zagrożenia i trendy”, zaplanowaną w dniach 31 maja — 2 czerwca 2023 r. w Toruniu (Polska).

Konferencja zostanie zorganizowana w ramach projektu „Laboratorium Wolności Religijnej” realizowanego przez Fundację Pro Futuro Theologiae działającą na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konferencja ma na celu omówienie głównych zagadnień związanych z ochroną i promocją wolności religijnej na styku z innymi prawami człowieka. Konferencja odbędzie się w ciągu trzech dni w środowisku sprzyjającym zarówno naukowej refleksji, jak i dyskusji.

W wydarzeniu weźmie udział wielu prawników, filozofów i teologów, naukowców, edukatorów, badaczy, przedstawicieli grup społeczeństwa obywatelskiego, praktyków i dziennikarzy z całego świata, aby lepiej zrozumieć aktualne zagrożenia i trendy związane ze złożoną naturą wolności religijnej w życiu publicznym, widzianej z różnych perspektyw.

Więcej informacji na stronie: https://laboratoriumwolnosci.pl/wolnosc-religijna-i-inne-prawa-czlowieka-zagrozenia-i-trendy/