Rijeka scientific bridges 4

Nasz Wydział jest współorganizatorem międzynarodowych konferencji, które corocznie mają miejsce na Wydziale Teologicznym w Rijece - filii Wydziału Teologicznego Uniwersytetu w Zagrzebiu w Chorwacji. Cykl konferencji zatytułowany jest "Rijeka scientific bridges". W tym roku odbywa się już IV edycja. Tematem jest sztuczna i naturalna inteligencja. Sympozjum ma charakter interdyscyplinarny. Na auli konferencyjnej spotykają się przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych i różnych środowisk naukowych nie tylko z Europy. W tym roku uczestniczą prelegenci z Chorwacji, Korei,Polski, Serbii i Ukrainy. Nasz Wydział jako współorganizatora reprezentują: ks. dr hab. Krzysztof Krzemiński, prof. UMK (foto) i ks. dr hab. Wiesław Łużyński, prof. UMK (foto). Konferencja odbywa się 8 listopada 2019 roku.